Czym jest nowotwór?

jeśli chcesz rzucić palenie to zakup NiQuitin Mini i noś go wszędzie przy sobie

Nowotwór może dotyczyć każdego człowieka. Niekiedy, do jego powstania, przyczyniają się określone zachowania bądź długotrwała ekspozycja na czynniki kancerogenne. Wiele osób, już na samo słowo nowotwór, reaguje strachem. Najczęściej powodem tego jest obawa o własne życie. Nowotwór może bowiem prowadzić do śmierci, chociaż nie jest to regułą. Wszystko uzależnione jest od stadium zaawansowania choroby. Lekarze alarmują, że pacjenci zgłaszają się do nich, kiedy zmiany nowotworowe są już bardzo zaawansowane. To niejednokrotnie powoduje śmierć. Tymczasem wcześnie wykryty nowotwór, umożliwia nawet całkowite wyleczenie.

Czym jest ta groźna choroba? Nowotworem nazywana jest nieprawidłowa tkanka, która rozrasta się i namnaża w sposób niekontrolowany. W komórkach obserwowane są zmiany morfologiczne oraz czynnościowe. Zazwyczaj układ odpornościowy ma problemy z rozpoznaniem komórek rakowych, przez co nie są one w pełni zwalczane. Objawy tej choroby są bardzo zróżnicowane, w zależności od zajętego organu.

Powstanie nowotworu uzależnione jest od wielu czynników. Wpływ na rozwój choroby mają czynniki kancerogenne, takie jak palenie tytoniu, azbest czy promieniowanie X. Nowotwory można leczyć na różne sposoby. Jednym z nich jest operacja chirurgiczna. Chorzy poddawani są także chemioterapii oraz radioterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *