Leczenie chorób nowotworowych

Flixotide 250 to bardzo świetny lek dla osób w każdym wieku Kalipoz Prolongatum nie można mieszać z alkoholem i innymi lekami

Wcześnie wykryty i rozpoznany nowotwór, zwiększa szansę na przeżycie. Leczenie uzależnione jest od specyfiki zmian nowotworowych. Jednym z najczęstszych sposobów jest leczenie chirurgiczne. Zabiegi chirurgiczne mają różny charakter. Ich celem może być np. całkowite wyleczenie. Wówczas jest to zabieg radykalny. Leczenie może mieć także formę paliatywną. W takiej sytuacji podstawowym celem jest poprawa jakości życia chorego lub zmniejszenie wielkości guza.

Często stosowana jest również radioterapia. Polega ona na skierowaniu promieniowania jonizującego na komórki nowotworowe. Zniszczeniu mogą ulec także prawidłowe komórki, jednak mają one możliwość regeneracji. Zazwyczaj radioterapia stosowana jest w połączeniu z innymi metodami, np. leczeniem chirurgicznym czy chemioterapią. Wyróżnia się kilka rodzajów tej formy leczenia. W zależności od potrzeb, stosuje się brachyterapię, teleradioterapię czy radioterapię izotopową.

Chemioterapia polega na farmakologicznym leczeniu nowotworów. Może być stosowana jako samodzielna metoda. W chemioterapii podawane są leki cytotoksyczne, które powodują zniszczenie zarówno komórek nowotworowych, jak i zdrowych. Metodę jednak cechują liczne skutki uboczne, takie jak nudności, wymioty czy wypadanie włosów. Zazwyczaj ustępują one po zaprzestaniu leczenia.

Odwiedź aptekę pantamed olsztyn i zobacz jakie mamy promocje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *