Nowotwór trzustki

Capivit Hydro Control to nasz nowy produkt cieszący się dużym zainteresowaniem

Rak może być zlokalizowany w dowolnym miejscu trzustki. Często przez bardzo długi czas od jego wystąpienia, nie występują żadne, niepokojące objawy. Z tego powodu choroba zazwyczaj jest wykrywana w bardzo zaawansowanym stadium, z licznymi przerzutami do innych organów.

Do najczęstszych nowotworów złośliwych trzustki zalicza się m.in. gruczolakoraka przewodowego czy torbielakogruczolakoraka. Zaobserwowano, że niektóre czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór trzustki. Jest to m.in. cukrzyca, przewlekłe zapalenie trzustki, palenie tytoniu. Na rozwój choroby wpływ ma także dieta. Nowotwór trzustki najczęściej występuje u osób, które spożywają duże ilości mięsa, węglowodanów oraz nasyconych kwasów tłuszczowych.

Do podstawowych objawów raka trzustki zalicza się głównie spadek masy ciała, utrata apetytu, nudności, wzdęcia, biegunki, ból w okolicach trzustki czy powiększenie pęcherzyka żółciowego. Leczenie tego rodzaju raka polega głównie na chirurgicznym usunięciu komórek nowotworowych. Jako uzupełnienie, stosuje się chemioterapię lub radioterapię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *